top of page

Erinevad astroloogia harud

Astroloogia mõiste on väga lai ja tihtipeale igapäevaselt mittekokkupuutuvale inimesele hoomamatu.


Milleks seda on vaja?

Millistele küsimustele saab siit vastused?

Kes ma olen?

Mis on minu elu suund, karma?

Ennustamine?

Milline on minu jaoks sobiv astroloog?


Minu jaoks on täna astroloogia filosoofia, keel, elu mõtestamine, distsipliin, pidev eneseareng, sügav mõistmine. Iseenda elukaare vaatamine läbi pikemate tsüklite ning olnule konstruktiivse hinnangu andmine. Andestamine oma isiklikule minevikule. Kohalolu ja hetke teadlik austamine.


Minu jaoks ei ole täna astroloogia planeetide energiatega manipuleerimine, enda ego jaoks vaid sobiva osa väljakorjamine ja sellele toetumine, fookusseerimine lühiajalistele plaanidele või ebaedu puhul pideva kärsituse ülesnäitamine.


Ma usun, et astroloogiaga tegelemine vajab teatud küpsust, seda ei saa alati vanusega reguleerida aga mida rohkem erinevaid kogemusi inimese elus on olnud, seda suuremat efekti on võimalik saavutada. Selle eelduseks on suur tahe. Kõigil seda ei ole. Astroloogia, kui tööriist ei peagi kõigile sobima.


Millega seoses tavaliselt inimesed astroloogi poole pöörduvad?

Astroloog saab anda tuge inimesele, kes on kriisis või otsib oma kohta maailmas, suunab teda tuleviku planeerimisel ning pakub puht praktilist abi väga erinevate küsimuste lahendamisel.


Paljud astroloogid, nagu ma ka ise, kasutan paljusid meetodeid intuitiivselt ning kliendi- või vajaduspõhiselt. Üldine reegel on selles, et iga astroloogi juurde jõuab just see inimene, kes sinna jõudma peab. Seda väidet on mulle paljud astroloogid kinnitanud.


Kui Sul on konkreetne või spetsiifiline teema, millega Sa soovid tööd teha, siis saan Sind aidata.


Olen võtnud vastu uue väljakutse ning lisaks nõustamistööle juhin ka täna Eesti Astroloogide Liitu.


Meie liidus on palju väga erinevate teadmiste ja kogemustega astrolooge, võta julgelt minuga ühendust!


Aga allolevast saad rohkem infot erinevate meetodite kohta:

·       Sünnikaardi analüüs on kõige levinum astroloogiline meetod. Millised on inimese tugevad küljed, millele elus edasi jõudmiseks toetuda? Millised on nõrkused või puudused, mille kallal tuleks tööd teha? Sõltuvalt astroloogist võib analüüs sisaldada ka infot inimese suhete kohta oma esivanematega, tervise, karjääri ja suhete kohta. Enamus astrolooge kasutab ka siin kuusõlmede analüüsi, mis viitab meie eelmiste elude karmale ning milline on inimese selle elu eesmärk. Enamus astrolooge kasutab selleks analüüsiks peamisi “planeete” (Tõusumärk, Päike, Kuu, Merkuur, Veenus, Marss, Jupiter, Saturn, Uraan, Neptuun, Pluuto, Chiron ja kuusõlmed)

·       Prognoos on see, mida enamik inimesi nimetab „ennustuseks”. Astroloogid ise sageli väldivad sõna „ennustamine”, sest see tekitab mulje, nagu kasutaksid nad mingit müstilist ettenägemisvõimet. Tegelikult tarvitavad astroloogid tulevikutendentside analüüsimiseks täpselt välja arvutatud planeediseisude tabeleid ehk efemeriide ja tänapäeval muidugi spetsiaalseid arvutiprogramme. Erinevate matemaatiliste prognoosimeetodite abil saab kindlaks teha, millised planeedienergiad mingil hetkel just sellele inimesele toimivad (või õigemini: kirjeldavad inimeses toimuvat), ja sellest omakorda võib teha järeldusi tõenäoliselt juhtuma hakkavate sündmuste kohta. Astroloog ei saa sajaprotsendilise täpsusega ette öelda, mis hakkab inimese elus toimuma, küll aga oskab üsna täpselt öelda, millal hakkab toimuma või millal tuleks inimesel endal pingutada, et midagi saavutada. Enamasti saab üsna täpselt määratleda ka eluvaldkonda, kus sündmused toimuvad või millega tuleks mingil ajahetkel tegelda. Samuti on prognoosikaartidest näha inimese psühholoogilised muutused. Prognoosi ajaline täpsus sõltub oluliselt inimese sünnikellaaja täpsusest. Ometi on üht-teist võimalik öelda ka sellise inimese tuleviku kohta, kelle sünnikellaaeg on teadmata.

Prognoosimeetodeid on samuti erinevaid.

·       Nii nagu inimesele, on võimalik koostada oma sünnikaart ka ettevõttele, kasutades sünniandmetena firma registreerimise aega ja kohta. Firma horoskoobi järgi saab prognoosida firma käekäiku, kriisihetki ja arenguvõimalusi, samuti töötajate omavahelisi suhteid ja sobivaid töötajakandidaate.

·       Horaarastroloogia annab konkreetsele küsimusele konkreetse vastuse. Selleks tehakse küsimuse esitamise hetkele ja -kohale „sünnikaart”, milles on vastus juba olemas. Vastus võib olla lihtne „jah” või „ei“, aga ka näiteks „oota, kuni asjaolud muutuvad“ või „probleem on juba lahenenud ja küsimus päevakorralt maas“, samuti annab kaart vihjeid aja kohta, millal võiks probleem laheneda. Horaarkaardi abil saab otsida ka kadunud asju.

·       Selektiivne astroloogia tegeleb kindla sündmuse jaoks sobiva ajahetke leidmisega. Nii saab astroloogiliselt ajastada näiteks kirurgilisi operatsioone, abiellumise hetke, kinnisvara ostu, äritehinguid, aga pakkuda ka sobivaid aegu rasestumiseks või oma firma registreerimiseks.

·       Sünastriat ehk kahe inimese sünnikaardi võrdlust kasutatakse partnerlussuhete analüüsiks - siia kuuluvad nii mehe-naise, ülemuse-alluva, vanema-lapse kui ka lihtsalt kahe sõbra omavahelised suhted. Kahe inimese suhete analüüsimiseks saab kasutada ka komposiitkaarti. Selle kaardi iseloom näitab pigem kahe inimese võimalikku arengusuunda või eesmärki.

·       Majandusastroloogia tegeleb majandusprotsesside astroloogilise uurimise ja prognoosimisega.

·       Meditsiiniastroloogia aitab tervisehädade põhjuste selgitamisel ning sobivaima ravi leidmisel.

·       Agraarastroloogia uurib taevakehade liikumise seost taimede kasvuga.

·       Astrometeoroloogia tegeleb ilmastikunähtuste uurimise ning ilma prognoosimisega taevakehade liikumise põhjal.

·       Esoteeriline astroloogia on omaette astroloogia haru, mis tegeleb inimese hinge uurimisega, tema vaimsete eesmärkide ja hingele vajalike õppetundide väljaselgitamisega sünnikaardi abil.


Eesti Astroloogide Liidu kodulehelt leiad erinevate nõustajate kontaktid:38 views0 comments

Comments


bottom of page